Кевин Дюрант донесе победата на Оклахома в заключителните 5 секунди

Тимът на Хюстън Рокетс победи Шарлът Хорнетс със 102:95 на свой терен в двубой от НБА. Домакините водеха в резултата в по-голямата част от срещата, но в заключителната четвърт позволиха на Шарлът да изравни и дори да излезе напред. В края на срещата обаче баскетболистите на "ракетите" доминираха и заслужено стигнаха до трети пореден успех.

Джеймс Хардън допринесе за победата с 36 точки, а за Шарлът най-резултатен стана Кемба Уокър с 14 точки.

В друга среща от НБА Оклахома Сити Тъндър се наложи над Лос Анджелис Клипърс със 100:99. Мачът бе оспорван и неговият изход бе решен в самия край. Пет секунди преди финалната сирена Кевин Дюрант бе точен, а Крис Пол имаше шанс да донесе победата на Клипърс, но изстрелът му бе блокиран именно от Дюрант.

Ръсел Уестбрук завърши с 33 точки за гостите, а Пол от тима на домакините с 32.