Кербер си го върна тъпкано на Цвети за загубата в Сидни

Първата ракета на България Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира от сериите “Мастърс” в Маями, след като допусна тежка загуба с 6-0, 6-2 от Анджелик Кербер в среща от третия кръг.

Така 9-ата в света германка взе реванш от Цвети за загубата на финала на турнира в Сидни, където българката спечели първата си WTA титла. Това бе общо четвърти мач между двете, като балансът вече е 2-2.

За Пиронкова това бе първо класиране за третия кръг в Маями, но за съжаление днес тя нямаше ден и успя да вземе само два гейма на 5-ата поставена в схемата Кербер.

26-годишната германка доминираше през целия мач, допълнително подпомогната от многото грешки на Пиронкова. Кербер направи три пробива в първия сет, за да го затвори на нула.

Във втората част Анджелик повече с 5-0, преди Цвети най-накрая да успее да спре серията ѝ. Българката направи първия си пробив в мача за 5-1, а след това спечели и първото си подаване за 5-2.

Това обаче бе всичко за Цвети в двубоя, защото след това ръката на Кербер не трепна и тя спечели сервис гейма си, затваряйки сета с 6-2, а с това и мача.

Съперничка на Анджелик Кербер на осминафиналите ще бъде победителката от двубоя между Сара Ерани или Екатерина Макарова.