Кели Сотертон се оттегли от турнира в Бирмингам

Британската лекоатлетка Кели Сотертон е била принудена да се оттегли от турнира „Aviva Grand Prix" в Бирнингам заради травма в петата.

 

Сотерон трябваше да се състезава с олимпийската шампионка Наталия Добринска в седмобоя, но контузията няма да и позволи.

 

Лекарите са препоръчали на Кели да си почине няколко дни, след инжекцията, която са й били в петата.

 

Лекоатлетката съжалява, че не може да се състезава, особено пред родна публика, но се надява да се възстанови за Европейското първенство, което ще се проведе в Торино през март.