Къде отиде формата на Кака при Зеедорф?

Двубоят тази вечер между Атлетико Мадрид и Милан на „Висенте Калдерон“ може да бъде много по-различен за бразилеца Кака.

Той е от хората, които могат да излязат от дупката и да поведат отбора към нови победи.

Кака се чувства добре на този стадион. Именно там той заби първия си гол в мадридските дербита през 2009 година с екипа на Реал Мадрид.

Преди по-малко от година бе част и от победата на „белия балет“ с 2:1. Именно от такъв резултат имат нужда Милан тази вечер, за да отстранят своя съперник в Шампионската лига.

Милан има нужда от Кака, от най-добрия Кака, а не от версията на бразилеца след идването на Кларънс Зеедорф.

4071978

Статистиката показва, че Кака се представя много по-успешно в началото на сезона, когато наставник бе Масимилиано Алегри. След пристигането на Кларънс Зеедорф Милан играе по-добре, но Кака започна да страда много.

След идването на холандеца начело на „росонерите“, Кака няма отбелязан гол в осем мача и нито една асистенция. Тези показатели са повече от притеснителни за отбора и номер 22.

Целта на Зеедорф при пристигането в Милан бе да направи своя бивш съотборник лидер на терена и в съблекалнята. Зеедорф смени тактиката на 4-2-3-1, при която Кака изпитваше сериозни проблеми и в Реал Мадрид.

4042001

При Алегри Милан играеше предимно 4-3-3, а Кака бе използван като един от нападателите и отбеляза 6 гола в 17 мача.

Още по-неприятното е че той загуби силното си влияние на терена. По-често губи топката в центъра на терена, прави по-малко спринтове, много пропуски пред гола (двубоя с Ювентус).

Зеедорф никога не е спирал да смята Кака за фундаментална част от неговия Милан, особено в двубоите от Шампионската лига. Холандският специалист изобщо не включи Кака в последния шампионатен двубой с Удинезе.

Така той получи цяла седмица почивка за първи път от много време насам, като целта е да бъде в прекрасно спортно състояние на „Висенте Калдерон“.

Най-големият риск е ако Кака не успее да открие формата си от началото на сезона, той ще се превърне в товар, който Милан трудно ще носи. Откакто пристигна начело на отбора Зеедорф постоянно вдига скоростта на игра в отбора, като го превръща  по-модерен.

Кака е истински шампион и го е доказал много пъти. Точно вечерта на Шампионската лига е моментът, в който той има шанс да покаже, че истинския Кака отново се наслаждава на футбола, а не някой друг.