Казийски отбеляза с победа мач №300 в кариерата си с екипа на Тренто

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Енърджи Т.И. Трентино (Тренто) спечели и реванша във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на ЦЕВ, като победи румънския Университатя (Крайова) с 3:1 (25:15 25:16 20:25 25:15) в собствената си зала Пала Тренто.

След като италианците поведоха с 2:0, което на практика им осигури място в следващата фаза на турнира, треньорът на тима Радостин Стойчев замени някои от основните си играчи и това помогна на гостите да запишат почетен гейм.

Матей Казийски бе от заменените играчи след втория гейм като екснационалът се появи за кратко и в четвъртата част и записа на сметката си 14 точки (4 аса, 2 блокади) в своя мач №300 с екипа на италианския гранд.

Филипо Ланца пък се превърна в най-младия играч преминал над 1000 точки, като с отбелязаните също 14, 23 годишният посрещач вече има в актива си 1010.

Към следващия етап за Купата на ЦЕВ ще се присъединят четири отбора от Шампионска лига, които няма да продължат в най-престижния турнир и един от тях ще играе с Тренто. Жребият ще бъде теглен след като се изиграят и последните мачове от Шампионска лига.