Казийски и Учиков с трудна победа над Сада (Крузейро)

снимка: fivb.org

Италианския Тренто записа трета поредна победа на световното клубно първенство в Доха (Катар).

Възпитаниците на старши треньора Радостин Стойчев надиграха бразилския Сада (Крузейро) с 3:2 (25:23, 24:26, 26;24, 19:25, 21:19) гейма в мач от група "А".

Тренто, който още в предния мач се класира за полуфиналите, се е запътил към четвърта поредна световна клубна титла.

Двубоят с бразилския тим продължи малко над два часа, като двата тима се бореха до последно за победата, която щеше да определи кой отбор ще заеме първата позиция в групата.

Италианците не играха като, че ли и с пълния си потенциал в този мач. От българите Матей Казийски записа 11 точки за Тренто, а Николай Учиков влезе като резерва в четвъртия гейм и отбеляза 2 точки. Ян Щокър бе най-добър за своя тим, реализирайки 21 точки, а Османи Хуанторена добави 20 пункта. Най-резултатен в мача стана Уолъс де Соуса, който заби 32 точки.

Полуфиналите ще се проведат на 18-ти октомври, като се очаква Тренто да излезе срещу Зенит (Казан) или Скра Белхатов (Полша).