Казийски и Тренто продължават изкачването си в Италия

снимка: trentinovolley.it

Мегазвездата на световния волейбол Матей Казийски и неговите съотборници в Итас Диатек Трентино стигнаха до трети успех в италианската Серия А1, след като късно снощи надиграха с категоричното 3:0 Сър Сейфти (Перуджа).

В първия гейм срещата вървеше точка за точка, но Тренто дръпна с 8:5, а след това и с 16:10 и въпреки отпускането в края, не позволиха на своя домакин да обърне развоя на гейма - 25:21

Втората част беше най-драматична, тъй като световните клубни шампиони не успяха да натрупат ранна разлика, а при второто техническо прекъсване дори губеха с 14:16. В следващите минути обаче блесна Щокър, който със силни изяви в атака и на блок помогна на своите за обрата до 25:23.

Третата част също започна равностойно, като Тренто водеше с точка-две на моменти, но всичко беше решено при 14:14, когато Хуанторена почти собственоръчно направи разликата 4 точки, а до края Тренто успя дори да я увеличи и спечели с 25:20 и чисто 3:0.

Най-полезен в срещата бе именно кубинецът, който се отчете с 18 точки, докато Щокър и Бирардели реализираха по 13 точки. Капитанът Матей Казийски не беше използван като основно оръжие в атака, но все пак се отчете с 10 точки, от които два блока и един ас. Той записа 60% успеваемост в атака, както и 45% позитивно посрещане.

Благодарение на успеха Итас Диатек вече е на 5-о място в класирането след 3 победи и загуба, но и мач по-малко от останалите в челото. През уикенда Казийски и компания гостуват на Андреоло (Латина), който е воден от Силвано Пранди.