Казийски и Тренто на 1/2 финал в Серия А1, чакат Кунео

снимка: trentinovolley.it

Капитанът на Итас Диатек Трентино (Тренто) Матей Казийски наниза 12 точки в полето на Тоно Калипо (Вибо Валентия) за изразителната победа с 3:0 на световните шампиони.

Успехът узакони класирането на воденият от Радостин Стойчев тим за полуфиналите в италианската Серия А1.

Любопитното е, че следващия опонент на Тренто във Финалната 4-ка може да бъде Кунео с Цветан Соколов, ако Бре Банка Ланути преодолее съпротивата на Модена в друг четвъртфинал.

Пред близо 3 700 зрители в зала „Пала Тренто" домакините се нуждаеха само от 85 минути, за да спечелят с 27:25, 25:23 и 25:20.

Казийски беше с основна заслуга за спечелване на напрегнатия и оспорван първи гейм, като именно негова блокада прати топката в полето на Вибо Валентия за решителната 27-ма точка.

Митар Джурич също се представи на високо ниво и стана топреализатор за победителите с 13 точки, а Ян Щокър и Османи Хуанторена добавиха съответно 9 и 11.

Българският диагонал Николай Учиков не записа игрови минути в срещата. За най-полезен играч на мача беше избран кубинският посрещач Хуанторена.

Шампионът Лубе Банка Марке Мачерата също е на път да си проправи път към полуфиналите след победа с 3:0 в третия сблъсък с Андреоли (Латина) - така Мачерата води с 2:1 победи.

Освен Кунео - Модена, другият неизигран мач от четвъртфиналите е Копра Елиор Пичаенца - Сър Сейфти Перуджа.