Казанлък Волей отново надделя над Марица

снимка: volleymaritza.bg

Отборът на Казанлък Волей победи гостуващия Марица (Пловдив) с 3:1 (14:25, 25:22, 27:25, 28:26) гейма мач от 10-ия кръг на женското волейболно първенство на България, предаде БТА.

След този успех Казанлък волей се изкачи на второ място в класирането с 25 точки. Начело е ЦСКА също с 25 точки. Пловдивският тим е на трета позиция с 24 точки.

За Марица това бе второ поражение за сезона. Любопитното е, че и две загуба на пловдивчанки са именно от новака Казанлък волей.

Гостенките, които са вицешампионки на страната, взеха убедително първата част с 25:14 точки. Следващите три гейма бяха изключително оспорвани. Във втората част след 20:20 домакините успяха да спечелят гейма с 25:22. В третата част волейболистките на Марица водеха в резултата до 24:21, но загубиха с 25:27.

В последния гейм домакините имаха психологическо предимство. Все пак гостенките имаха геймбол при 24:22, но направиха две поредни грешки. Волейболистките на Казанлък се възползваха от това и с подкрепата на публиката успяха да спечелят гейма с 28:26 точки, а с това и мача.

За победителките Славина Колева завърши с 16 точки. Най-резултатна за Марица беше Бояна Андреева с 15 точки.