Казахстанш шокира Полша въпреки страшна съдийска тесла

Съдиите спестиха чист червен картон на звездата на Полша Робер Левандовски за удар с лакет без топка. Головата машина на "Байерн" можеше да се прибере в съблекалнята още в началото на двубоя срещу Казахстан от световната квалификация в Група Е.

Вместо това на почивката Полша се оттегли с преднина от 2:0, като Бартош Капустка изведе гостите напред в 9 минута, а глупакът Лева вкара от дузпа в 35 минута.

Първата част мина доста динамично. Като Аркадюш Мили изпусна по нелеп начин да вкара гол. После Казахстан тресна греда, а две минути по-късно изтърваха и страхотно положение. Полша също удари греда.

Второто полувреме започна много силно за Казахстан. В 54 минута все пак Сергей Хижниченко върна едно попадение за домакините. 8 минути по-късно Хижниченко отново се разписа.