Казахстанец изпита гнева на Надал в Лондон

Рафаел Надал се класира за осминафиналите на Уимбълдън, след като се наложи с 6-7(4) 6-1 6-1 6-1 над представителя на Казахстан Михаил Кукушкин.

Това е и единственият изигран до момента мач от днешната програма в Лондон, след като срещите бяха прекъснато заради дъжд.

Както и в първите си два мача в “Ол Инглънд Клъб” Надал започна слабо, което доведе до загуба на първия сет. Това обаче като че ли ядоса Матадора от Майорка и в следващите три сета той даде едва три гейма на съперника си.

Първият сет бе най-оспорван. То премина с предимство на сервиращите, като нито един от двамата тенисисти не стигна до точка за пробив в подаването на противника си. Така се стигна до тайбрек, който бе спечелен от Кукушкин със 7:4 точки.

След това на корта имаше само един тенисист и това бе Рафаел Надал. Краля на клея изнесе истинска тенис лекция на Кукушкин, който успя да спечели по един гейм във всеки от следващите три сета, а резултатът бе пълен обрат и нова победа за испанеца.

Следващият съперник на Рафа ще бъде победителят от двубоя между младоците Ник Киргьос и Иржи Весели.