Казахстан отнесе националките

снимка: SPORTA.BG

Женският национален отбор на България по футбол претърпя поражение с 1:4 от Казахстан в среща от Световните квалификации от група 7.

Българките имат 1 точка, спечелена при домакинството на същия съперник в Ловеч, а сега почти сигурно ще останат последни. Съперникът поведе с 3:0 след малко повече от половин час игра, като Киргизбаева вкара два гола- в 21-ата и в 34-ата минута, а Жанатайева откри резултата в 9-ата минута.

Почетното попадение за България вкара Борислава Кирева две минути преди края на първата част. Ялова оформи крайното 4:1 след почивката.

До края на квалификациите българките имат още три мача- два с Финландия през юни и август, и гостуване на Унгария в средата на септември.