Кайт: Зная, че не съм типичен холандец

Холандският нападател на Ливърпул - Дирк Кайт, призна пред британското издание The Mirror, че е наясно с видимия контраст между него и повечето други играчи от "ниската земя".


Кайт често е критикуван, че технически отстъпва на много от сънародниците си с топка в краката, но това не притеснява бившия голмайстор на Фейенорд.


"Често чувам шеги, че е абсолютно невъзможно да съм от Холандия", заяви в шеговит стил Кайт. "Може би е така - може би наистина съм по-различен от повечето други холандци. Истината е, че още от малък съм възпитан да се трудя здраво. Роден съм в малко рибарско селце, където хората постоянно са на крак и работят усилено, за да изкарват прехраната си. Може би това се е отразило донякъде и на моя характер."


"Ако говорим от футболна гледна точка, може би наистина нямам нищо с общо с хора като Кройф, Ван Бастен, Бергкамп или Ван Перси. Технически погледнато, те са невероятни играчи. За разлика от тях, аз обичам да върша черна работа на терена и да играя за отбора си. Щастлив съм от това, което съм постигнал в кариерата си досега, благодарение на моя собствен стил на игра. Чувствам и че все още мога да ставам все по-добър", завърши холандецът.