Кайт: Съдията фаворизираше Испания по време на мача и това ни коства титлата

галерия:

Нападателят на Холандия Дирк Кайт заяви, че съдията на финала на световното първенство Хауърд Уеб е пивлиял на мача между „лалета" и Испания. Иберийците спечелиха с 1:0 с гол на Андрес Иниеста в продълженията на двубоя, като мачът ще се запомни с грубата игра и 14-те жълти и 1 червен картон.

 

Според Кайт, Уеб е свирел в полза на бъдещите световни шампиони от Испания. „Няма как да не бъдем ядосани, след като бяхме толкова близо до титлата", заяви Кайт след срещата.

 

„Не бива да търсим вина за загубата във външни хора, но според мен Уеб подпря Испания. Ние получихме доста повече жълти картони, отколкото заслужавахме. В крайна сметка това ни коства и титлата".