Кавани спаси ПСЖ от загуба в Париж

Френският шампион Пари Сен Жермен бе много близо до загуба при домакинството си на Аячо в мач от 2-ия кръг на Лига 1, но новото уругвайско попълнение Единсон Кавани спаси парижани, изравнявайки в последните минути.

Така двубоят завърши без победител - 1:1, а ПСЖ трябва да съжалява повече за този резултат, защото възпитаниците на Лоран Блан се скъсаха да пропускат положения пред вратата на съперника, а на два пъти и гредата спасяваше гостите.

Аячо откри резултата още в 9-ата минута, когато Беноа Педрети преодоля вратаря на парижани Салваторе Сиригу с чудесен удар от границата на наказателното поле.

До края на първото полувреме футболистите на ПСЖ обсадиха наказателното поле на противника, но така и не успяваха да стигнат до гол.

Картината не се промени и през второто полувреме. Домакините се надпреварваха да пропускат, докато Аячо бранеше крехката си преднина.

Така се стигна до 86-ата минута, когато перлата в лятната селекция на парижани Единсон Кавани най-накрая материализира усилията на съотборниците си. Уругвайският национал получи една топка на границата на наказателното поле, финтира един защитник и със страховит удар не остави никакви шансове на вратаря на Аячо за крайното 1:1.

Това бе второ поредно реми за ПСЖ от началото на сезона, с което отборът събра 2 точки и заема 13-то място във временното класиране. За Аячо пък това бе първа спечелена точка, с която те се изкачиха на 14-а позиция.