Кавани мушна два в класика пред погледа на Неймар (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

ПСЖ затвърди лидерската си позиция във френската Лига 1, след като надви Ница у дома с класическото 3:0. Двубоят от 11-ия кръг премина изцяло под контрола на парижани, които отново се върнаха към победите след равенството 2:2 с Олимпик (Марсилия) миналия кръг. Единсон Кавани отбеляза две попадения за успеха, а Данте си вкара автогол, за да направи вечерта на Ница още по-тежка.

Голямата звезда на ПСЖ Неймар гледаше мача от трибуните на "Парк де Пренс". Бразилецът получи червен картон в миналия кръг, но подкрепяше тима си отблизо.

Още в 3-ата минута Единсон Кавани поведе домакините напред в резултата. Ди Мария центрира от фаул, а уругваецът насочи топката към вратата с глава след красив плонж. Валтер Бенитес успя да я докосне, но тя влетя в мрежата му за 1:0.

В 31-ата минута отново Кавани бе точен за парижани. Пак Ди Мария бе човекът, който даде асистенцията, а нападателят преодоля стража на Ница и вкара на празна врата. В 52-ата пък Данте си отбеляза автогол, но така или иначе един измежду Дани Алвеш и Анхел ди Мария щеше да добута топката във вратата.

Така отборът на Унай Емери остава е на полпозишън с 29 точки. Вторият Монако е с 22, но и с мач по-малко. Ница записа 4-о поредно поражение и е на 14-о място с 10 точки. Кавани пък вкара 11-ия си гол и изостава само от нападателя на Монако Радамел Фалкао, който е отбелязал невероятните 13 попадения за 10 мача.