Кавани и Пасторе изпратиха ПСЖ напред за Купата (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен се класира за осминафиналите в турнира за купата на Франция след победа с 2:1 у дома срещу Бордо.

Голове на Единсон Кавани и Хавиер Пасторе през първата част дадоха надежден аванс в полза на парижани, докато почетното попадение за "жирондинците" беше реализирано от Диего Ролан в самото начало на втората част. Бордо триумфира с купата на Франция през 2013 година.

В 83-ата минута Зомана Камара от ПСЖ получи червен картон и остави отбора с човек по-малко на терена. Парижани са печелили осем пъти купата на страната, за последно до момента през 2010 година.

В друга среща от 1/16-финалите на турнира Сент Етиен победи драматично след продължение с 5:3 като гост срещу нискоразредния Тур.

Кевин Моне-Пакет и Мелвут Ердинк се разписаха в полза на "зелените" в допълнителните полувремена. Преди това гостите водеха с 3:1, но допуснаха изравняване в края на редовното време. С две попадения за победителите се отличи Рики ван Волфсвинкел.

В друга среща от турнира Булон надигра с 1:0 у дома Гренобъл, докато носителят на трофея за миналата година Гинган надигра с 2:0 като домакин втородивизионния Шатору.