Кавани детронира Интер от Купата на Италия (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Два гола на Единсон Кавани бяха достатъчни на Наполи да победи Интер и да го отстрани от четвъртфиналите за Купата на Италия. Двубоят на стадион „Сан Паоло" беше много нервен през първото полувреме, но след почивката предложи на зрителите много вълнуващи моменти.

След нулева първа част, която премина в сянката на изключително грубото нарушение на Уесли Снайдер срещу Валтер Гаргано, вторите 45 минути бяха далеч по-динамични. В 47-ата две последователни фатални грешки на Тиаго Мота позволиха на Наполи да поведе.

Първо той позволи на Кавани да му отнеме топката и да напредне, а след това го спъна в наказателното поле. Уругвайският нападател сам застана зад бялата точка и вкара отсъдената дузпа за 1:0.

Натискът на Интер не можа да доведе до желаното изравняване, като сериозни пропуски направиха Рикардо Алварес, Диего Милито, Снайдер, Мауро Сарате и Естебан Камбиасо. В заключителните секунди на добавеното 3-минутно продължение Кавани завърши по отличен начин контраатака на домакините и оформи крайното 2:0.

Победата бе първа за Наполи над Интер в турнира за Купата на Италия, след като миналата година „нерадзурите" отстраниха съперника си след изпълнение на дузпи. Възпитаниците на Валтер Мадзари продължават да бъдат непобедени на „Сан Паоло" в надпреварата от 2005-та година насам и прекратиха поредицата от 12 мача на „синьо-черните" без загуба и 15 срещи с отбелязан поне един гол за Купата.

До почивката „нерадзурите" се проваляха във всичките си опити да застрашат вратата на Морган Де Санктис. Контраатаките им биваха спирани с числено предимство за домакините, а постепенните акции се накъсваха от неточни подавания и липса на синхрон.

Оби беше най-активен за Интер и компенсираше разсеяната игра на Уесли Снайдер, като именно младият тъмнокож халф отправи най-опасният удар към рамката на Наполи, но топката премина над горната греда.

Снайдер не само бе безполезен в организирането на атаките, но и пробва да счупи крака на Валтер Гаргано в 30-ата минута. Плеймейкърът на „нерадзурите" по безумен начин влезе с бутоните под коляното на съперника си и дори го използва за опора, но съдията Доменико Чели нито даде фаул, нито санкционира Снайдер.

Играчите на Наполи бяха крайно изнервени от този факт и не успяха да се възползват от шансовете си до края на полувремето. Те иначе изглеждаха по-опасният отбор на терена, а най-чистото им положение падна в 15-ата минута.

Кристиан Киву позволи на Кристиан Маджо да се освободи от опеката му и да нахлуе в наказателното поле, за да поеме топката след дълбок пас на Гаргано. Халфът на домакините обаче не успя да уцели вратата от четири метра и прати кълбото в трибуните, вместо да се разпише.

В 49-ата минута обаче Наполи получи отличен шанс да открие резултата заради изключително груба грешка на Тиаго Мота. Бразилецът с италиански паспорт позволи на Кавани да му отнеме елементарно топката пред границата на пеналтерията, а след това го спъна вътре в наказателното поле.

Потърпевшият се нагърби с изпълнението на отсъдената дузпа и не разочарова феновете на „Сан Паоло" - 1:0.

Интер мигновено пое инициативата след инкасирания гол и се понесе в предни позиции, като „нерадзурите" имаха претенции за дузпа за нарушение на Маджо срещу Милито. Санети прехвърли защитниците с извеждащ пас към нападателя, който не можа да овладее топката, защото се строполи на тревата. Реферът прецени, че контактът между двамата е бил незначителен и си навлече гнева на играчите на Клаудио Раниери.

Снайдер се събуди след почивката и отправи два мощни удара от дистанция, които за негово съжаление просто облизаха страничната греда на вратата, пазена от Де Санктис.

Истински чистото положение в полза на гостите обаче бе създадено в 69-ата минута, когато с два паса защитата на Наполи бе матирана, а Милито изведе резервата Рики Алварес на отлична позиция на седем метра от вратата. Дошлият през лятото на 2011-та аржентинец обаче като по чудо не можа да нацели топката и отправи анемичен удар в ръцете на Де Санктис.

Диего Милито с диагонален шут не можа да преодолее стража на домакините по-късно, а в 87-ата минута феновете на Интер се хванаха за главата, след като първо резервата Мауро Сарате от точката за дузпа с воле стреля право в Де Санктис, а при добавката Естебан Камбиасо също прати кълбото в обсега на стража.

Улисани в предни позиции, играчите на Интер позабравиха за отбраната си и позволиха на Кавани да се вреже между защитниците и със самостоятелен пробив да оформи крайното 2:0 в 93-ата минута на мача.

szólj hozzá: Napoli Inter 2-0