Катания вдъхна сили на Лудогорец с бой над Лацио

Съперникът на българския шампион Лудогорец в 1/16 финалите на Лига Европа – Лацио – претърпя тежко поражение с 3:1 при гостуването си на Катания в среща от 24-ия кръг на италианската Серия А.

„Орлите“ от Рим не бяха губели в първенството от 6 мача насам и за първи път през 2014-та година прекланят глави, като така прекратяват позитивна поредица от добри резултати. Лацио не позволи да бъде победен от шампиона Ювентус (1:1) и градския съперник Рома (0:0), като съкруши с 1:0 един от кандидатите за евроучастие Интер, но днес в Сицилия катастрофираха.

Мариано Иско даде аванс на домакините след само 41 секунди игра, но Стефано Маури изравни в 46-ата минута на първото полувреме при завръщането си сред титулярите на Еди Рея.

След почивката обаче „орлите“ бяха буквално премазани и наставникът, заменил Владимир Петкович в началото на 2014-та, записа първо поражение във втория си период начело на Лацио.

Николас Споли върна аванса на Катания с точно попадение в 48-ата минута, а 10 по-късно Джино Перуци увеличи преднината на домакините и оформи впечатляващата им победа.

Голът на Иско в 41-ата минута не само бе изключително красив – с воле от външен фалц, но бе и вторият най-бърз гол в Серия А през сезона след попаденеито на Съли Мунтари в дербито Ювентус – Милан през първия полусезон.

Така точно преди двубоя с Лудогорец в четвъртък за Лига Европа Лацио показа слабости в играта си, след като бе изненадан от агресивното поведение на Катания и не можа да намери съпротивителни сили.

„Орлите“ от Рим остават с 32 точки на 10-то място, колкото е активът на Милан. Катания вече е с 19 пункта и се издига поне временно над зоната на изпадащите на 17-та позиция.