Касияс, Шави и Торес с рекорди

Испания защити успешно европейската си корона, подчинявайки с 4:0 Италия на финала в Киев, а трима от футболистите на "Ла Роха" записаха исторически постижения, подобно на техния селекционер Висенте дел Боске.

Капитанът на иберийците Икер Касияс се превърна в първият футболист в историята, който успява да запише 100 победи на международно ниво.

Освен това, Сан Икер покорява и още едно постижение, а именно - брой минути без допуснат гол на еврофинали. При Касияс те са вече 509, с което стражът на Реал Мадрид подобри рекорда от 494 минути на легендарния италианец Дино Дзоф.

Фернандо Торес спечели Златната обувка на турнира със своите 3 гола, като Ел Ниньо се превърна и в първият състезател в историята на европейските първенства, успявал да отбележи в два различни финала на турнира. Торес стори това и срещу Германия през 2008, а тогава попадението му бе с цената на трофея.

Рекорд записа и плеймейкърът на "Ла Роха" Шави Ернандес. Маестрото на Барселона подаде за два от четирите гола срещу Италия, което го превръща и в първият състезател в историята, записал две асистенции във финал на Европейско първенство.