Касияс призовал реферите да свирят край на финала с Италия (ВИДЕО)

Капитанът на еврошампионите Испания Икер Касияс демонстрирал уважение към съперника на финала на Евро 2012 - Италия.

Видео от испанската телевизия Cuatro разкрива как вратарят на „Ла Роха" призовава един от съдиите до вратата да прекрати мача, който в 90-ата минута се развиваше при резултат 4:0 за испанците.

Последните два гола паднаха в заключителните 6 минути на двубоя, тъй като Италия игра половин час с човек по-малко заради контузията на Тиаго Мота.

Той бе влязъл като резерва, но при положение, че Чезаре Прандели направи принудителна смята още в първия четвърт час на срещата, нямаше право на повече промени в състава си и „адзурите" трябваше да доиграят злощастния за тях финал в намален състав.

Испания се възползва от това и реализира още 2 гола във вратата на безпомощните си съперници, а в 90-ата минута главният арбитър от Португалия Педро Проенса реши да даде 3 минути продължение, което бе напълно излишно предвид резултата 4:0.

Това провокира Касияс да помоли един от реферите за прекратяване на срещата. На видеото се вижда как вратарят казва: Да уважим противника, да уважим Италия!