Касияс: Няма значение срещу кой ще играем на финала

Стражът на Испания Икер Касияс остана доволен от победата над Португалия в полуфинала на Евро 2012, която превърна „Ла Фурия" в първия финалист на шампионата.

Футболистът на Реал Мадрид заяви, че достигането до трети пореден финал на голямо първенство е награда за представянето на тима и сподели, че няма значение кой ще е противникът на тима в последния мач.

Испания и Португалия не успяха да си отбележат гол след 120 минути игра на „Донбас Арена" и се стигна до изпълнение на дузпи.

Там възпитаниците на Висенте Дел Боске бяха по-прецизни и спечелиха с 4:2, а Касияс отрази изпълнението на Жоао Моутиньо.

„Мисля, че след като изпуснахме първата дузпа беше важно да не допускаме да изостанем и го направихме. В края имахме късмет, защото той е водещ при дузпите и бяхме възнаградени за играта си през всичките 120 минути.

Само преди месец вкусих горчивата страна на дузпите, но сега съм щастлив, че съм на другия полюс.

Борихме се да стигнем до финала и го постигнахме. Отборът свърши доста работа, получихме критики, но искахме да зарадваме феновете и го направихме - от сега до неделя те имат право да празнуват.

Не ме е грижа с кой ще играем на финала - важното е, че Испания е там", категоричен бе Касияс.