Касияс изравни и рекорд на Ван дер Сар

След като вече подобри рекорда на Дино Дзофза брой минути без допуснат гол на европейски първенства, капитанът на Испания Икер Касияс изравни постижение и на друг легендарен вратар - Едвин ван дер Сар.

Снощи Сан Икер изигра нови силни 90 минути за триумфа с 4:0 над Италия в Киев, а за него това бе общо 9-а "суха мрежа" на еврофинали до този момент.

По този показател Касияс се изравнява с бившия национален вратар на Холандия, като 31-годишният страж ще получи шанс да счупи и този рекорд, ако вземе участие на Европейското първенство във Франция след четири години.

Нещо, което изглежда силно вероятно, имайки предвид не особено напредналата му възраст за състезател на тази позиция.

Икер Касияс демонстрира удивителната си класа и срещу "адзурите", като в началото на втората част капитанът на Испания отрази изстрел от близка дистанция на Антонио Ди Натале. Момент, който можеше да върне Италия в мача. Сан Икер бе безупречен и при острите центрирания в наказателното поле, където се намесваше авторитетно.