Касано каза "чао" на националния с два гола за Парма

Бившата звезда на Милан и Интер Антонио Касано реализира два ключови гола при победата на Парма с 3:2 като гост на Киево в първи двубой от неделната програма на 3-ия кръг в италианската Серия А.

Въпреки многото контузени и отсъстващи футболисти, „дуковете“ успяха да осъществят обрат от 0:1 до 3:1 през второто полувреме, като в крайна сметка устискаха аванса си. Така Парма постига първа победа от началото на сезона, като отново участва в мач с много попадения след вълнуващото поражение с 4:5 от Милан в предишния кръг.

Иско откри резултата след пас на Лазаревич още в 4-ата минута, възползвайки се от грешка в защитата на гостите. Лазаревич обаче загуби топката в собствената половина в 65-ата минута, за да може Масимо Кода да изведе Касано на стрелкова позиция.

Нападателят с безпощаден удар възстанови равенството, а в 73-ата минута влезлият като резерва Кода блесна и с гол за 1:2 с изстрел от воле. Касано само 120 секунди по-късно увеличи преднината на Парма, а в 82-ата Алберто Палоски направи загубата на Киево по-почетна.

След края на срещата Антонио Касано посвети попаденията си на намиращия се в тежко състояние Джонатан Биабиани, който е диагностициран със сърдечна аритмия и е аут за неопределено време.

Също така Касано обяви, че не очаква да влиза в плановете на новия национален селекционер Антонио Конте и съответно приключва кариерата си в „Скуадра адзура“.