Карин Околие с покрит норматив за СП и личен резултат на мемориала "Цветанка Христова" (галерия)

снимка: SPORTA.BG

Карин Околие (Хаммер-ХВ - Трявна) записа личен резултат в първия си старт за сезона. Спринтьорката победи с 54.74 сек на 400 м при девойките на четвъртия мемориален турнир "Цветанка Христова", който се проведе на Националния стадион "Васил Левски".

Постижението на Карин е покрит норматив за световното първенство за старша възраст в Барселона това лято. Резултатът е и личен рекорд за навършилата пълнолетие вчера атлетка, както и рекорд на състезанието.

„Ще бягам 100 и 200 м през сезона. Само започнах с 400 м, но се подготвям за по-късия спринт", каза Околие.

Нейни подгласнички днес станаха Емилия Миланович (Срб) и Ивана Аджова (Рилски атлет - Самоков). Сръбкинята финишира за 58.73 сек, а Аджова спря хронометъра на 60.28 сек.

Благовест Трифонов (ЦСКА) спечели първото място на 400 м при юношите с 49.40 сек. Иван Петров (Ак Павел Павлов - Враца) стана втори с 50.35 сек, а третото място завоюва Боримир Спасов (Юниверсал) - 51.19 сек.

Най-перспективният юноша в средните и дълги бягания Митко Ценов (СК Атлет - Мездра) пък  триумфира на 1500 м.Той спечели с нов личен резултат 3:55.00 мин и грабна приза на името на проф. Георги Лазаров. Ценов нямаше конкуренция по време на цялото състезание, а негов съперник беше единствено хронометъра. Постижението на Ценов е нов рекорд на турнира, като той подобри собственото си най-добро постижение.

На второ място финишира Денис Миленков (Юниверсал) с 4:12.45 мин, а трети се нареди Александър Йотовски (СК Атлет - Мездра) с 4:15.10 мин.

Карина Николова (КЛАСА) спечели първия си приз „Цветанка Христова" след като бе над всички в дисциплината хвърляне на диск. След две трети места в предишните години състезателката на КЛАСА спечели първо място днес. Това е единствената дисциплина за жени в програмата на състезанието, което се проведе на националния стадион „Васил Левски".

Николова регистрира 46.20 м в най-добрия си опит и остави след себе си съотборничката си Желка Петрова с 41.78 м.Третото място спечели миналогодишната победителка Наталия Тотева (Спартак - Плевен) с 41.40 м.

Постижението на Николова е рекорд на турнира, като подобри върховия резултат на Григория Нанева, която днес остана четвърта с 41.25 м.

Тази година в състезанието в памет на именитата ни българска атлетка се включиха рекорден брой участници - над 600 деца, юноши и девойки от България, Сърбия и Грузия. Лекоатлетическият мемориал "Цветанка Христова" се организира от СК "Юниверсал", СК "Павел Павлов" и БФЛА с помощта на постоянната комисия за децата, младежта, спорта и туризма към Столичния общински съвет.