Карим Бензема определи Испания за фаворит

Нападателят на Франция Карим Бензема отдаде загубата от Швеция в последния мач от групите на Евро 2012 на слабата игра на отбора, както и прекалено защитната тактика на скандинавците. Въпреки че допуснаха поражение (2:0), "петлите" се класираха за четвъртфиналите, където ще се изправят срещу защитаващия титлата си отбор на Испания.

"Беше трудно, те играеха твърде защитно. На четвъртфиналите срещу Испания ще имаме повече положения, защото Испания е отбор, който играе футбол. Те ще бъдат фаворити, защото са един от най-добрите отбори в света", коментира нападателят на Реал Мадрид.

Не се притеснявам от това, че не вкарвам голове. Важното е ,че се опитвам. Индивидуално не бяхме добре с изключение на вратаря ни Уго Лорис", добави френският национал.

Самочувствието и вярата в силите ни остава, но трябва да продължим да работим, а също и да си починем след този мач", завърши Карим Бензема.