Караславов и Гройтер Фюрт на полуфинал за Купата на Германия

Асен Караславов беше резерва при победата на втородивизионния Гройтер Фюрт с 1:0 като гост срещу елитния Хофенхайм в среща от четвъртфиналите в турнира за Kупата на Германия. Българският защитник влезе в игра в 89-ата минута, заменяйки канадеца Оливие Оксеан.

Именно Оксеан реализира победното попадение в полза на Гройтер Фюрт, разписвайки се в 44-ата минута на първото полувреме. Осем минути преди това домакините от Хофенхайм бяха останали с 10 души на терена заради червен картон на бранителя Марвин Компер.

В дербито на четвъртфиналите Байерн Мюнхен победи с 2:0 като гост Щутгарт. След точно половин час игра Томас Мюлер центрира към Франк Рибери и френският национал откри головата сметка в полза на баварския гранд.

Само 23 секунди след началото на второто полувреме Мюлер изведе Марио Гомес на голова позиция, вратарят на домакините Свен Улрих спаси първия изстрел на германския национал, но нямаше шанс при добавката и бившият футболист на Щутгарт оформи крайния резултат 2:0.

Изненадата в германското първенство през този сезон Борусия Мьонхенгладбах победи с 2:0 като гост състава на Херта след 120 минути игра. В 100-ата минута на срещата Роман Хубник от столичния отбор беше изгонен заради удар срещу Игор де Камарго, а Филип Даемс беше точен от дузпа, отсъдена заради нарушението на Хубник. В последната минута на продължението Оскар Вендт реализира втори гол в полза на гостите от Мьонхенгладбах.

Във вторник Борусия Дортмунд победи с 4:0 като гост нискоразредния Холщайн Кил.