Караньотов 6-ти в предпоследния кръг на Супермото шампионата

В предпоследния кръг от Световния шампионат по Супермото, който се проведе в Тришина, българинът Ангел Караньотов завърши на 6-о място и добави 23 точки към актива си.

Постижението на младия български състезател има още по-голяма стойност, тъй като той претърпя зверско падане в първия манш, когато беше блъснат от Бардолини.

Състезанието беше временно спряно, линейка навлезе на пистата и на Караньотов беше оказана първа медицинска помощ. След това беше даден нов старт, но във втория манш Ангел Караньотов направи изключително каране и се класира 6-и, като даде време от 19 минути и 55.046 секунди.

Победител е французинът Адриан Шариер (Франция) с 19:18.316 минути. Последният кръг от Световния шампионат по Супермото е другата седмица в Перпинян (Франция).

"Организаторите прекратиха първия старт и беше дадено ново начало на състезанието, наложи дори да бъде оказана първа медицинска помощ на Ангел. Инцидентът стана след като Бардолини го блъсна и предизвика голямо меле.

Въпреки това обаче Ангел реши да кара и всички са във възторг от мъжеството му. Първите информации са, че има комоцио, обясни майката на Караньотов- актрисата Аня Пенчева пред БТА.