Каранга отряза главите на "драконите", ЦСКА мина Левски

снимка: cska.bg

ЦСКА се поздрави със заслужена победа над гостуващия хит в първенството - Дунав с 2:0. "Армейците" направиха поне дузина невероятни пропуски, но логичното се случи четвърт час преди края на срещата. Тогава таранът Каранга прояви борбеност в наказателното поле и с десния крак отбеляза гола на успокоението. В последните секунди на сблъсъка Рубен Пинто сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат.

Каранга се израдва на попадението си по интересен начин. Той с видни жестове прокара пръсти по протежението на гушата си - знак, че е отрязал главата на съперника.

На Армията присъстваха не повече от 1500 души, което е меко казано срамно за клуба с "червени екипи". Лошото време и късният час на двубоя срещу русенци едва ли могат да бъдат оправдание за рехавите трибуни.

Седем минути преди края на срещата "драконите" от Дунав имаха отличен шанс да се докопат до реми, но вратарят Китанов спаси 3-те точки за домакините. Двата тима имаха и основателни претенции за дузпи, но съдията така и не се реши да посочи бялата точка.

След успеха си ЦСКА отново задмина вечния си съперник Левски в таблицата. "Армейците" имат в актива си 59 точки. Толкова са събрали и "сините", които обаче са с по-лоша голова разлика и с по-слаби показатели в преките двубои с "червените".

Дунав пък остава пети в класирането с 45 точки и продължава да мечтая за място в евротурнирите.