Капитанът на Уругвай няма да играе срещу Англия

Съставът на Уругвай ще бъде без своя капитан Диего Лугано в двубоя срещу Англия от втория кръг на груповата фаза на Световното първенство по футбол 2014.

Причината е травма в лявото коляното, която бранителят получи в двубоя срещу Коста Рика. „Урусите“ загубиха с 1:3 дебютния си мач на Световното по футбол, а Лугано изигра пълни 90 минути.

Той обаче няма да може да излезе на терена срещу „трите лъва“.

Sporta.bg припомня, че Уест Бромич освободи 33-годишният ветеран в края на сезона, но той попадна в плановете на Оскар Табарес и замина за Бразилия.

Новината бе потвърдена с официално съобщение на сайта на Футболната федерация на Уругвай, но според резултатите от ядрено-магнитния резонанс, Лугано няма да има нужда от специално лечение.

Подобно на Уругвай и Англия изгуби първия си мач от Мондиал 2014, но с разликата, че футболистите на Рой Ходжсън загубиха от Италия. Двата тима се срещат един срещу друг в четвъртък на „Арена Коринтианс“. По всяка вероятност участие в мача ще вземе възстановеният Луис Суарес.