Капело повика Джон Тери за контролите с Испания и Швеция

галерия:

снимка: Guliver/Getty Images

Селекционерът на Англия Фабио Капело реши да повика Джон Тери в състава на "трите лъва" за контролите с Испания и Швеция, въпреки продължаващите разследвания срещу защитника за обиди на расистка основа.

 

Футболната асоциация на Англия (ФА) събират сведения относно твърденията, че капитанът на Челси е отправил расистки обиди към играча на Куинс Парк Рейнджърс Антон Фърдинанд при загубата на "Лофтус Роуд".

 

Капело обаче разкри, че е имало обсъждания относно включването на опитния национал в състава и е било решено той да вземе участие в подготовката за Евро 2012 идното лято, тъй като Тери е "невинен до доказване на противното".

 

"Вчера имахме среща с ФА. Всички говориха за случая с Джон Тери. Взехме решението заедно. Говорих и с мениджъра на Челси Андре Вилаш-Боаш и той ми каза, че Тери ще играе срещу Блекбърн в събота. Поради тази причина казах, че за момента няма проблем с Джон Тери. Трябва да изчакаме да видим какво ще стане с разследванията на ФА и на полицията, но мога да ви кажа, че той е невинен до доказване на противното. Това е много важно за мен и за ФА", каза Фабио Капело.

 

Италианецът извика и голям брой млади играчи за приятелските мачове през ноември, като Англия се готви за периода без Уейн Рууни на Евро 2012 заради наказанието му за първите три мача.

 

"Реших да извикам Фил Джоунс, Дани Уелбек, Даниел Стъридж. Джак Родуел е друга възможност, но трябва да почакаме. Алекс Окслейд-Чембърлейн е както в младежкия, така и в мъжкия състав" завърши Капело.