Канту ще играе в Евролигата

Италианският тим Канту се класира за груповата фаза на Евролигата по баскетбол за мъже.

На финала на квалификационния турнир италианците победиха пред родна публика Льо Ман (Франция) с 80:66 точки.

Канту отстрани в първия кръг на квалификациите българския шампион Лукойл Академик (София). Срещу Льо Ман домакините направиха серии от по 15:0 в третата и четвъртата част и лесно стигнаха до успеха.

След 30 минути игра те водеха с 21 точки разлика - 65:44 и до края мачът се доиграваше, информира БТА.

Марти Люнън вкара 15 точки за победителите. 12 точки добави Пиетро Арадори, а с 11 точки се отчете Марко Кузин.

За Льо Ман 15 точки реализира Жоао Пауло Батища. Канту ще бъде в група "А" на Евролигата заедно с Панатинайкос (Гърция), Реал Мадрид (Испания), Химки (Русия), Фенербахче (Турция) и Юнион Олимпия (Словения).