"Канарчетата" оскубаха "орлетата" и продължават полета си към финал за Купата на България

снимка: БГНЕС

Ботев (Пловдив) изрита Пирин от турнира за Купата на България. "Канарчетата" победиха "орлетата" с 1:0 в 1/4 финален мач, игран на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Така пловдивчани са първият отбор, който се класира на 1/2 финал.

Единственият гол в двубоя вкара капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов. Той посрещна топката от воле и я прати в ъгъла на вратата, пазена от Благой Макенджиев. Самата атака се получи доста ефектно, след като топката бе центрирана, а около дузпата Омар Косоко овладя и се получи спиране, което Балтанов вкара.

Двубоят обаче не бе това, което и двата отбора показаха до този момент през 2017 година. Безсмислени центрирания, неточни пасове, битка в средата и грешни отигравания. Така протекоха всички 96 минути с продължението.

Утре Литекс приема Черно море, а Лудогорец ще гостува на Локо (Пд) в други два двубоя от 1/4 финалите. Последният 1/2 финалист ще стане ясен в четвъртък, когато Верея и Дунав ще премерят сили.