Канадски финал при мъжете във Вашингтон

Двама канадци - Милош Раонич и Вашек Поспишил се класираха за финала на международния турнир по тенис на твърди кортове във Вашингтон (САЩ) с награден фонд 1.4 милиона долара.

Номер 2 в схемата Раонич победи представителя на домакините Доналд Йънг с 6:4, 7:5 за 75 минути. 23-годишният Раонич, който е роден в Черна гора, наниза 15 аса и се класира за първия си финал за сезона. Най-мощният му сервис беше 231 км в час.

Поспишил пък победи Ришар Гаске (Франция) с 6:7(5), 6:3, 7:5 за 2:28 часа игра. За канадеца това беше втори мач за деня. Седем часа и половина по-рано той изигра четвъртфиналния си мач срещу номер 10 Сантяго Хиралдо (Колумбия) и спечели с 6-7(4) 6-3 6-4. Срещата беше отложена от предния ден заради дъжд.

Поспишил, 24-годишен, ще играе за първи път в кариерата си на финал на турнир на ATP, посочва БТА. Той живее на Бахамите.

От АТП съобщиха, че това е първи изцяло канадски финал в историята от 1968-а година насам.

Раонич, който в момента живее в Монте Карло, има пет титли в кариерата си. Той спечели единствената си среща срещу Поспишил през август миналата година в Монреал.