Канадци вгорчиха дебюта на тандема Надал-Джокович в Торонто

галерия:

снимка: ройтерс

Канадската двойка Вашек Поспишил / Милош Раонич, участваща с „уайлд карт" на турнира в Торонто, помрачи официалния дебют на звездния тандем Новак Джокович/Рафаел Надал късно тази нощ.

 

Номер едно и две в световната ранглиста сведоха глави пред неизвестните си съперници след час и 42 минути битка и общ резултат 5:7, 6:3, 10:8.

 

Не особено успешното партньорство между двата суперталанта все пак ще влезе в историята на тениса като първото съвместно участие на водача и подгласника му в ранглистата от 30 години насам.

 

Единствените играчи, които могат да се похвалят със същото са легендите Джими Конърс и Артър Аш през далечната 1976 година.