Канада разгроми Казахстан на Световното

Дион Фанюф вкара два гола при разгромната победа на Канада с 8:0 над Казахстан в Хелзинки в среща от петия кръг в група "А" на Световно първенство по хокей на лед за мъже.

Канада е начело в класирането в групата с 16 точки и се класира за четвъртфиналите. На второ място е Финландия с 12 точки и мач по-малко, пред САЩ с 10 точки от пет двубоя.

В другите две срещи от групата Словакия победи Беларус с 5:1, след като вкара четири гола за четири минути през втория период, а изненадващо Швейцария отстъпи пред Франция с 2:4.

Вратарят Кристобал Юе, 36-годишен, спаси 41 удара и се превърна в герой за френския тим. За Франция това е първа победа над Швейцария в последните 12 години. Французите поведоха с 2:0 преди Дамиен Брунер да вкара два гола и да изравни.

Надеждите на Швейцария за успех намаляха значително, когато Горан Безина беше наказан за пет минути. Именно това позволи на Франция да отбележи два гола при числено превъзходство.

В група В начело са Русия и Швеция с по 15 точки, пред Чехия с 11 точки. Швеция е с мач повече, след като победи Италия с 4:0. Шведите играха без Йохан Францен от Детройт, който получи фрактура на носа при загубата с 3:7 от Русия вчера.

Норвегия се наложи над Латвия с 3:0, а Германия победи Дания с 2:1 и записа едва втори успех в турнира. След тази победа Норвегия се изкачи на четвърто място в класирането.