Канада разгроми Франция и оглави класирането в групата си

Райън Нюджънт-Хопкинс от Едмънтън и Джейми Бен от Далас вкараха по два гола за победа на Канада със 7:2 над Франция в среща от група "А" на елитната дивизия от световното първенство по хокей на лед, информира БТА.

Канадците поведоха с четири шайби за едва 18 минути, което им осигури втора победа от три мача в надпреварата. Нюджънт-Хопкинс откри след 1:59 минути в първата третина, а след това добави още една шайба и асистенция за отбора си.

Патрик Шарп от Чикаго се отчете с гол и четири асистенции, а Бен вкара две попадения и подаде за още едно. Джордан Ебърли от Едмънтън и Кори Пери от Анахайм вкараха останалите шайби за Канада.

Победата изкачи "кленовите листа" на първо място в класирането на група "А" с актив от седем точки. Швейцария е на второ място, а в челната четворка попадат още Финландия и САЩ.

Швеция оглави еднолично класирането в група "В", след като победи с 6:4 Дания. "Тре кронур" са с актив от девет точки и водят с три срещу втория Русия, който е с мач по-малко. Чехия и Германия са трети и четвърти.