Канада и Италия хвърлиха бомби на волей турнира в Рио

Канада надделя над трикратния олимпийски шампион САЩ с 3:0 (25:23, 25:17, 25:23) в мач от първия кръг в група "А" на мъжкия волейболен турнир на Игрите в Рио де Жанейро.

Гавин Шмид завърши с 12 точки за победителите, а за американците, които за последно спечелиха титлата в Пекин 2008, най-резултатен беше Матю Андерсън с 13 точки. В друг мач от групата домакинът и двукратен олимпийски първенец Бразилия спечели с 3:1 (23:25, 25:19, 25:14, 25:18) срещу Мексико в първия си мач от група "А" на олимпийския турнир по волейбол при мъжете, игран пред близо девет хиляди зрители. "Селесао", златен медалист от 1992 и 2004 година, ще се опита да достигне до четвърти пореден финал на Олимпиада.

Най-резултатен за трикратните световни шампион беше Уолъс де Соуса с 18 точки, а съотборникът му Рикардо Лукарели добави още 17 точки. Мексиканецът Даниел Варгас се отличи с 15 точки в срещата, продължила точно 103 минути.

В друг мач от тази група Италия победи с 3:0 (25:20, 25:20, 25:15) срещу европейския шампион Франция. Иван Зайцев беше най-резултатен за "адзурите" с 16 точки, а 12 добави Османи Хуанторена. За "петлите" Ървин Нгапет и Кевин Тили завършиха с по осем точки.

В група "Б" световният шампион Полша разгроми Египет с 3:0 (25:18, 25:20, 25:17). Михал Кубяк завърши с 14 точки, а Бартош Курек добави 11 за успеха. За африканците със 6 точки се отличи Ахмед Ел Котб.