Камера и дузпа измъкнаха Милан в Торино

Торино и Милан не успяха да се победят и завършиха 2:2 в мач от 20-я кръг на италианската Серия А. "Биковете" дори имаха шанс да спечелят този двубой след страхотно първо полувреме, а "росонерите" имаха шанс да си тръгнат с трите точки през второто.

Торино поведе с 2:0 още до 26-ата минута, а Адем Ляич изпусна да направи резултата класически в 32-ата минута, след като изпорти дузпа.

Второто полувреме започна обаче ударно за Милан. В 55-ата минута Андреа Бертолачи намали резултата, след спорен гол. Топката премина голлинията, а за това потвърди видео технологията, която е сложена на вратите. Пет минути по-късно Карлос Бака се разписа от дузпа за 2:2. В края на мача нещата за Милан станаха много сложи, след като Алесио Романьоли бе изгонен. Той получи втори жълт картон и освен, че "росонерите" не си тръгнаха с трите точки от Торини, а и Романьоли няма да играе в дербито срещу Наполи.

Милан заема 5-ото място с актив от 37 точки, което е цели 8 по-малко от лидера Ювентус. И двата отбора обаче са с мач по-малко от останалите претенденти за титлата. Торино пък е на 9-ата позиция с 30 точки.