Камбуров отново е голаджия номер 1

На 33 години Мартин Камбуров от “Локомотив” (Пд) продължи усърдно да гони четвърти приз за стрелец №1 на първенството.

Нападателят заби головете за 2:0 над “Нефтохимик” на стадиона в парка “Лаута”. Ветеранът откри резултата в 35-ата минута, а в 64-ата гостите спряха да играят в защита в очакване на засада и Мартин заби.

Камбуров води при стрелците с 12 гола, а Симеон Славчев (“Литекс”) и Маркиньос (“Локомотив” - Сф) са с по 11. Рекордьор с 6 награди за голмайстор №1 е Петър Жеков (“Берое” и ЦСКА), припомня вестник "Труд".

“Локомотив” се върна на четвърто място, а “Нефтохимик” остана предпоследен и на осем точки от спасителната зона. “Шейховете” ще се откажат от първенството, като въпросът е кога. Най-вероятно това ще стане през февруари.

Sporta.bg ви представя класирането при голмайсторите в А група до този момент.