Камбуров изригна с първи гол и поведе заралии към триумф над Черно море (ВИДЕО)

снимка: Официален сайт на Берое

Берое надви Черно море с 2:0 в двубой от 8-ия кръг на Първа професионална лига, игран в Стара Загора. Мартин Камбуров отбеляза първия си гол с екипа на заралии, откакто бе привлечен от Локомотив (Пловдив). Другото попадение за "зелените" бе дело на Педро Еуженио. Възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо трябва да бъдат доволни, че не загубиха с разгромен резултат. Берое пропусна още поне 5 чисти положения, като главен герой в тях бе Камбуров, който направи непростим пропуск на празна врата преди да отбележи попадение.

Иначе още в 3-ата минута на мача Педро Еуженио вдигна публиката на стадион "Берое" на крака. Той получи невероятен пас от Карлос Охене, който направи самостоятелен рейд с топката. Еуженио пое кълбото и стреля премерено покрай Боровик, за да накаже бившия си отбор и да поведе заралии в резултата. Малко по-късно Мартин Камбуров премина покрай стража на "моряците" и пред него бе зейнала празната врата. Незнайно как обаче голмайстор номер 3 в историята на елита на България стреля покрай гредата.

Бившият таран на Локо (Пловдив) обаче се реваншира по най-добрия начин на феновете в 45-ата минута. Еуженио размина няколко бранители на Черно море и изведе в коридор Мартин Райнов, който центрира остро и намери необезпокоявания Мартин Камбуров в пеналта. Този път празната врата не спря 36-годишния таран и той отбеляза за 2:0.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха. Берое постоянно атакуваше, а гостите изпаднаха в глуха защита и нямаха особени шансове да се върнат в мача. Камбуров пропусна още една чиста възможност, като стреля с глава малко над напречния стълб, а в края на срещата заралии дори разтресоха гредата на Боровик. Резултатът обаче не се промени и Берое постигна трета победа от началото на кампанията.

Заралии са на 6-о място в класирането с 13 точки, а Черно море е 4-и само с точка повече, но с две поредни загуби.