Камбиасо: В крайна сметка завършихме добре

Естебан Камбиасо не пожела да обръща внимание на негативните за Интер аспекти от дербито срещу Милан, което „нерадзурите" спечелиха с 4:2, въпреки че само 36 секунди след началото на второто полувреме Златан Ибрахимович даде аванс от 2:1 на „росонерите".

„Изглеждаше като жестока шега с нас фактът, че вместо да водим с 2:0 на полувремето, трябваше да се приберем при равенство 1:1", каза Кучу, както е известен Камбиасо сред феновете на Интер.

„Очаквах такова зрелищно представяне от отбора, като през втората част бързо осъзнахме, че трябва да променим коренно поведението си, за да осъществим обрат. Кордоба получи много специален шанс да се появи на терена за последен път - всичко, свързано с изпращането му, е страхотно.

Не видях точно дали топката беше минала голлинията в онази ситуация, когато всички мои съотборници си помислиха, че вече водим с 2:0", продължи Камбиасо, визирайки удара си с глава в 32-ата минута, когато вратарят на Милан Кристиан Абиати изби топката на голлинията (или зад голлинията).

Вместо 2:0 обаче, получихме гол от дузпа, която изобщо не трябваше да бъде свирена, а отгоре на всичко Жулио Сезар ще изпусне последния мач срещу Лацио заради жълтия картон. Много ситуации за малък период от време, които ни изнервиха изключително.

Вината за сезона е наша, защото направихме много грешки в много мачове. Но както съм казвал и преди, може би е разбираемо да направим един слаб сезон след всичко, което спечелихме в последните години. Върнахме газта, но догодина искаме да се завърнем на обичайното си ниво", завърши Камбиасо.