Каляри се бетонира в Серия А, Киево почти сигурно остава в елита

Киево завърши 0:0 срещу гостуващия Каляри в мач от 35-ия кръг на италианското футболно първенство.

С равенството домакините се изкачиха на 13-ото място с 40 точки и се отдалечиха на 8 точки от зоната на изпадащите. Каляри е десети с 43 точки, с което си гарантира оставане в серие А и през следващия сезон.

Гостите започнаха отлично срещата и можеха да поведат още в първата си атака, след като Марко Соу се измъкна в чиста позиция, но не успя да преодолее вратаря Кристиан Пуджони.

Домакините също имаха няколко добри възможности, като най-чистата от тях пропусна Букари Драме малко преди почивката. Сенегалецът получи пас в пеналта от Никола Фрей и стреля силно от въздуха, но Микаел Агаци изби.

Двубоят беше равностоен през второто полувреме, като Раджа Ненголан от гостите стреля опасно от дистанция в самия край, а топката профуча на сантиметри край целта.