Каляри повали Палермо в късния мач от Серия А

Каляри победи Палермо с 2:1 в дербито на островитяните в Серия А, което бе късният съботен двубой от 23-ия кръг на Калчото.

Пинила и Десена бяха точни за домакините, а почетният гол за „розово-черните" бе дело на Ернандес от дузпа.

Така Каляри вече има 30 точки и се придвижва само на точка от днешния си опонент, като двата тима заемат съответно 9-то и 8-мо място в таблицата.

През първото полувреме добрите изяви на двамата вратари задържаха нулевото равенство, като най-сериозен бе пропускът на Маурицио Пинила, чийто изстрел с глава беше париран по изключителен начин от стража на Палермо Емилиано Вивиано.

В 56-ата минута обаче нямаше какво да спре удара на Пинила и той реализира първия гол за победата на сардинците над предишния си клуб.

Пинила се присъедини към Каляри през януарския трансферен прозорец под наем именно от Палермо. Преди мача той се пошегува, че се надява да не подаде на Фабрицио Миколи по погрешка, но нападателят на „росанерите" не пътува с отбора си заради контузия.

Това се отрази на атакуващата мощ на Палермо, а Пинила вече има 2 гола в 4 мача за Каляри.

В 81-ата минута Даниеле Десена с левия си крак отправи неспасяемо топката в мрежата след изпълнение на пряк свободен удар, за да удвои аванса на домакините.

В 83-ата пък Абел Ернандес намали на 2:1 от дузпа, отсъдена за игра с ръка в собственото си наказателно поле на Габриеле Перико.