Каляри подложи крак на Фиорентина за третото място

снимка: cagliaricalcio.net

Каляри нанесе поражение с 1:0 на борещия се за челните места в Италия Фиорентина в двубой от 22-ия кръг на Серия А.

Пред 5 500 зрители на "Стадио Сент Елиа" домакините изиграха много добър двубой, а победата им донесе Маурисио Пинила в 39-а минута с гол от дузпа. "Виолетовите" пък с нищо не показаха, че заслужават да намерят място в тройката на класирането.

С допуснатото поражение футболистите на Винченцо Монтела пропуснаха да се изравнят по точки с Наполи. В момента Фиорентина е на 4-то място с 41 точки. Каляри пък заема 13-та позиция с 24 пункта.

Тимът на Антонио Вутов Удинезе пък победи Болоня като гост с 2:0. Бившият футболист на Левски отново не бе в групата за двубоя за фриуланите.

Те поведоха в 15-та минута с гол от спорна дузпа на своя ветерана Антонио Ди Натале. Във втората минута на даденото от съдията продължение Николас Лопес оформи крайния резултат - 2:0 за Удинезе.

Със спечелените три точки отборът на Франческо Гуидолин се изкачи на 14-то място във временното класиране с актив от 23 точки и се отдалечи от зоната на изпадащите. Положението на Болоня пък се влоши. Тимът е на 17-та позиция с 18 точки - само на една над зоната на изпадащите.