Каляри изненада Фиорентина и го отдалечи от Европа

снимка: cagliaricalcio.net

Отборът на Каляри попари сериозно надеждите на Фиорентина за място в европейските клубни турнири, след като го победи като гост с 3:1 в мач от 32-я кръг на италианската Серия А.

Така, шест кръга преди края, Фиорентина вече изостава с точка от Сампдория, който по-късно днес ще играе с Наполи своя мач. "Виолетовите" имат в актива си 49 точки.

Гостите от Каляри все още се намират в зоната на изпадащите, но след тази победа събраха 24 пункта, като изостават със седем от 17-я Аталанта.

Срещата започна с възможност за домакините, открила се пред Боря Валеро, но Каляри организира първото 100%-во голово положение и се възползва максимално, за да поведе в резултата в седмата минута. Дуйе Коп се озова на правилното място след изпълнение на корнер и от близо се разписа за 1:0.

До края на частта, момчетата на Джанлука Феста можеха да поведат с доста по-обидетелен резултат, но пропуски на Диего Фариас и Жоао Педро ги лишиха от тази възможност.

10-тина минути преди края на първите 45 минути "виолетовите" опитаха да наложат натиск, като Давид Пизаро и Алесандро Диаманти стигнаха до възможности за изстрел, но стражът на гостите Бъркич успяваше да парира всеки изстрел към вратата му.

Втората част започна равностойно с ожесточена битка в средата на терена, преди да се стигне до 59-тата минута, когато Коп вкара и второто си попадение в срещата. Той бе изведен добре от Диего Фариас в дясно и с прецизен удар по диагонала удвои преднината на тима си. Само пет минути по-късно Коп можеше да направи резултата класически, оформяйки своя хеттрик, но шутът му бе париран от защитник в лилаво.

Постепенно момчетата на Винченцо Монтела успяха да наложат натиск и той даде резултат 15 минути преди края на мача. Алберто Джилардино получи чудесен пас от Хуан Варгас и от средата на наказателното поле намали за 2:1.

До края на срещата Монтела опита много смени, като в игра се появи и Марио Гомес. До 90-тата минута "виолетовите" наложиха натиск, който откри доста празни пространства за гостите, които се възползваха от тях в добавеното време на срещата и реазлизираха трети гол, дело на Диего Фариас.

Винченцо Монтела стартира срещата с Нето, Паскуал, Басанта, Савич, Томович, Валеро, Пизаро, Бадел, Салах, Диаманти и Джилардино.

Джанлука Феста изведе на терена Бъркич, Авелар, Кепители, Диаките, Пизано, Екдал, М'Поку, Жоао Педро, Десена, Коп и Фариас.