Калоян Иванов не помогна на Авелино срещу Болоня

Отборът на Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, загуби от гостуващия Виртус Болоня със 72:80 (19:25, 18:23, 19:15, 16:17) точки в среща от 26-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Иванов игра 39 минути като титуляр и записа 13 точки, 12 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка. Българинът се нареди на пето място в класацията за най-полезните играчи на кръга.

Бившият баскетболист на българския шампион Лукойл Академик (София) Киърън Ачара също бе в състава на Авелино и завърши с 6 точки и 1 борба за четири минути.

Авелино е на 10-о място в класирането с 11 победи и 15 загуби. Лидер е Емпорио Милано с 21 победи и 5 поражения, уточнява БТА.

Шарлевил, където играе българката Екатерина Димитрова, победи като гост Анжер със 71:65 точки в мач от 25-ия кръг на женското баскетболно първенство на Франция. Димитрова се отличи с 2 асистенции и 1 отнета топка за 12 минути като резерва. Шарлевил е на седмо място в класирането с 12 победи и 13 загуби.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе загуби като гост от Алгеро със 70:72 точки. Българката Роксана Йорданова игра 39 минути за гостите и завърши с 9 точки, 10 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка.

За Алгеро Александра Петрова записа 4 точки и 3 борби за 15 минути. Аркадия, с Димитър Димитров, загуби от Оберварт с 86:89 (21:27, 23:18, 24:26, 18:18) точки в мач от втория етап на първенството на Австрия. Българинът завърши без отбелязана точка.