Калоян Иванов донесе победа на Авелино

Калоян Иванов донесе победата на тима на Авелино над Сасари с 80:78 (20:22, 38:42, 57:59) точки в приятелски мач преди началото на редовния сезон в италианското първенство.

Двубоят беше изключително равностоен. Иванов, който записа 11 точки, направи забивка със сирената.

Във френското първенство отборите, в които играят български баскетболисти, допуснаха загуби в първия кръг. По Ортес, с Христо Николов, загуби от Льо Авър като гост със 79:106 точки. Българинът игра 25 минути като титуляр и завърши с 10 точки, 2 борби и 4 асистенции. За победителите Уилям Хачър реализира 20 точки.

В друга среща Елан Шалон отстъпи като домакин на Орлеан с 54:67 точки. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов бе титуляр за Шалон и се отличи с 12 точки, 3 борби и 3 асистенции за 32 минути. Торел Мартин отбеляза 17 точки за Орлеан.