Калоян и Деян Иванови със загуби във VTB Лигата

снимка: SPORTA.BG

БК Донецк (Украйна) претърпя втора загуба за сезона във VTB лигата. Отборът, в който играе Калоян Иванов, отстъпи пред Химки (Русия) с 58:72 точки.

Българинът игра 19 минути и завърши със 7 точки и 4 борби. Най-резултатен за Донецк с 13 точки бе Рамел Къри. За Химки Виталий Фридзон записа 16 точки.

Трета загуба в група А на VTB лигата допусна Деян Иванов със своя Лиетувос Ритас (Литва). В мач от четвъртия кръг тимът от Литва претърпя поражение като гост от руския УНИКС Казан с 68:74 точки.

Деян Иванов беше титуляр, игра 25 минути в нея и записа 11 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Евелина Гунева стартира с победа в първенството на втора испанска дивизия, информира БТА. Българката и новият й отбор Херника надиграха Универсидад дел Паис Баско с 64:62 точки. Гунева беше титуляр и за 34 минути се отличи с "дабъл-дабъл" - 11 точки и 13 борби.