Калинич спаси Милан, Наполи смаза новак (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/AC Milan

Милан изми срама от загубата от Лацио с 1:4 миналата седмица, като се наложи много трудно с 2:1 над Удинезе у дома. Новото попълнение на "росонерите" Никола Калинич бе в основата на успеха с двете си попадения във вратата на "зебрите". Те отвърнаха с гол на Кевин Лазаня, но той не бе достатъчен. Иначе точно Лазаня отбеляза още едно попадение, но то бе отменено заради засада.

Още в първите минути Лазаня отбеляза във вратата на Донарума, но бе в положение на засада. В 22-ата минута Никола Калинич засече остро центриране на Калабрия и изпревари стража на Удине, както и всички защитници в пеналта. Бившият нападател на Фиорентина всигна тифозите на "Сан Сиро" на крака. Радостта им обаче трая само 6 минути. Удинезе изравни, след като Лазаня се възползва от празен коридор в отбраната на домакините и ги наказа отблизо с удар с външен фалц.

В 31-ата минута след центриране от корнер Франк Кесие игра с глава, а топката стигна до Калинич и хърватинът със сетни сили я прокара в мрежата, след като бе паднал на земята. Това сложи точка на спора и Милан е на 4-а позиция с 9 точки от 4 мача. "Зебрите" са чак 13-и с 3 пункта и 1 победа.

Иначе Наполи се разправи у дома с новака Беневенто и го разгроми с 6:0. Дрис Мертенс вкара хеттрик, като две от попаденията му бяха от дузпа. По един гол за триумфа на неаполитанци добавиха Алан, Лоренцо Инсиние и Хосе Кайехон. Това означава, че Наполи е лидер в класирането с 12 точки, колкото имат Юве и Интер. Тимът на Маурицио Сари обаче е с по-добра голова разлика (+13). Беневенто пък търка дъното без точка и само 1 отбелязан гол.